« srpen 2017 | Main | říjen 2017 »

8 posts from září 2017

25/09/2017

PwC to help set up smart factories

At the request of the European Commission, the consulting firm PwC, in co-operation with Oxford University Innovation (Oxentia), is implementing the Smart Factories project, whose main objective is to create a network of so-called Digital Innovation Centres and provide them with a training programme to increase their efficiency. This is part of the EU's Digitising European Industry initiative, which involves the use of new technologies to help European industry generate an estimated additional €110 billion in revenue per year.

In April 2016, the European Commission implemented the strategy for Digitising European Industry. The purpose of the strategy is to co-ordinate work in the field of industry digitisation, co-invest in the field of European digital innovations, provide the appropriate legal and regulatory framework, and to strengthen the necessary skills for digital transformation. 

An important element of the strategy for Digitising European Industry is a project named “Smart Factories in new EU Member States”. The project is open to applications from organisations that aspire to play the role of so-called Digital Innovation Hubs - such as  competence centres, incubators and accelerators, clusters, industry associations and public administration units. A selected group of such entities will be provided with a training programme and workshops, organised jointly by PwC and Oxford University Innovation (Oxentia), based on best market practices.

Piotr Łuba, managing partner at PwC Polska, says:

The main objective of PwC is to build social trust and solve the key challenges of the modern world. One of these is certainly digital transformation. For many years we have been helping companies and societies use new technologies. The Smart Factories project is for us a natural element of our mission”.

Digital Innovation Hubs are support centres that help businesses improve their market competitiveness, primarily through working on business and manufacturing processes, but also through developing digital products and services. These centres act as one-stop shops to provide businesses with access to technology, financial support, market analysis and networking.

Applications for the “Smart factories in new EU Member States” project will be accepted until 22 October 2017. The project is intended for the following EU countries: Poland, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Estonia, Hungary, Latvia, Lithuania, Malta, Cyprus, Romania, Slovakia and Slovenia.

Beata Cichocka-Tylman, director of Innovation and R&D team at PwC Polska, adds:

A select group of 30 Digital Innovation Centres from 13 new EU countries will receive a programme of practical training, workshops and mentoring to develop entrepreneurial skills that will address previously identified needs. The result will be the development of a dedicated business plan for each of the selected entities. In addition, the programme will provide broader access to knowledge sharing among these units and increase awareness and availability of new business funding opportunities – both for the programme participants and for the companies that support them”.

Submissions to participate in the programme may be filed from the aforementioned 13 EU Member States by entities from the list below:

  • Universities and Research and Technology Centres, generally referred to as Competence Centres
  • Incubators and Accelerators that support companies/start-ups in development and scaling
  • Clusters and industry associations representing companies from the private sector
  • Public administration units that develop their smart specialisation plans.

Link to the application form: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/ApplicationForm.

More about the project on the European Commission website: http://bit.ly/2xXdfqr.

20/09/2017

Zpráva podle zemí (CbCR)

Dne 19. 9. 2017 nabyla účinnosti novela zákona o mezinárodní spolupráci při správě daní, zavádějící nový okruh automaticky vyměňovaných informací v rámci Country-by-Country reportingu (CbCR). Společnosti, které jsou součástí nadnárodních skupin s obratem přesahujícím 750 mil. EUR za rok, mají povinnost podat související Ohlášení v termínu do 31. 10. 2017.

Natalia Pryhoda
Tax and Legal Services

15/09/2017

To jsme my: tým Treasury & Komoditní poradenství

Infografika CMAAS tym
Co vlastně děláme?

V našem oddělení najdete dva na sobě sice nezávislé, ale občas vzájemně spolupracující týmy:

Účetní poradenství

Klientům pomáháme s účetními předpisy. Těch je spousta a použít je v praxi a ještě správně je umění, které naštěstí ovládáme. S naší pomocí vedou firmy své účetnictví správně. Vyhnou se pak například tomu, že jim auditoři kvůli zbytečné chybě nařídí účetní případ předělat úplně od začátku, tedy spoustě práce navíc. Hlavně však mají jistotu, že jejich účetnictví slouží svému účelu - podává pravdivý obraz o situaci jejich společnosti.

Oddělení Treasury & Comodity

Sice nejsme žádní pokladníci, ale s ochranou firemních pokladů, tedy peněz a dalších finančních nástrojů, si určitě víme rady. Umíme ochránit vaše peníze před ztrátami, ke kterým dochází vlivem kolísání na finančních trzích – jako kdybychom vám zařídili pojištění. Dále radíme firmám, jak pracovat s hotovostí, aby jí měly dostatek a vyhnuly se půjčce, když přijde na placení faktur. Finančním institucím pomáháme s praktickou aplikací účetních předpisů specifických pro jejich odvětví. Také pro firmy oceňujeme finanční nástroje, jako jsou deriváty nebo dluhopisy. Znát cenu se samozřejmě hodí, když je chcete prodat a hlavně když auditoři zjišťují, jestli zachycení finančních nástrojů v účetnictví odpovídá skutečnosti. IMG_4489-RET
Proč nás baví naše práce

Naše práce je dynamická a pestrá. Každý klient je úplně jiný, a člověk tak proniká do různých oborů podnikání. To nás nutí na sobě neustále pracovat a učit se novým věcem. I proto rádi sledujeme nové trendy.  Přestože se každý z nás specializuje na něco jiného, děláme zároveň všichni všechno. Musíme být vzájemně zastupitelní, když přijde nemoc nebo dovolená. Učíme se jeden od druhého a díky globálnímu dosahu PwC získáváme zkušenosti, širší znalost, a jsme tak před klientem vždy o krok napřed, i ve zcela nových oblastech.

Náš týmový biorytmus

V Účetním poradenství míváme pravidelné týmové meetingy, kde se navzájem informujeme o stavech projektů, jaké jsou plány do budoucna atd. Zbytek práce je často hodně individuální. U některých projektů je potřeba nejprve samostatně sesbírat informace a podklady a dát je dohromady. V pozdější fázi, nebo pokud jde o něco většího, spojíme sily jako tým.

V Treasury se v průběhu roku vystřídá několik fází a období. V prosinci, když propukne auditní sezóna, vypomáháme kolegům z Auditu. Když nastane v Auditu volnější tempo, začíná nám druhá směna, a to poradenská, kdy jsme v úzkém kontaktu s klienty. Volnější režim máme létě (to se hodí) a od podzimu nám zase nabíhají nové poradenské projekty.

Věci, které nás drží pohromadě

IMG_4487-RETVzájemná podpora a motivace jsou pojmy, které možná obecně zní jako klišé, ale pro nás mají skutečný význam. Ve slabých chvilkách, když si třeba nevíme rady a práce se na nás valí ze všech stran, je pro nás super vědět, že se můžeme kdykoli obrátit na někoho z kolegů. Často vyjde najevo, že i ostatní se potýkají se stejnými problémy, a to nás sbližuje.
O našeho týmového ducha pečuje naše šéfová, Olga Cilečková. Každý měsíc všichni vyrazíme na týmovou večeři a čas od času si vyjedeme třeba do Krkonoš a společně prožijeme pár věcí mimo běžnou realitu. Třeba výšlap na Sněžku (klidně i v sandálech, když se pohorky zapomenou doma), „lehce“ delší projížďku na kolech (třeba 120 km/den), blbnutí v autíčkách na autodráze nebo jízdu na kolotoči jako za bezstarostných časů raného mládí (fotky jako důkaz). Někdy si pomocí různých týmových her ověřujeme, jak si na tom jako parta stojíme.

Klišé o nás

IMG_4658-RETMálokdo je schopen si představit nebo pochopit, co vlastně děláme. Lidé kolem nás, a to i ti nejbližší, to obvykle rychle vzdají s tím, že „děláme něco s čísly“ :). Představují si, že žijeme v jakémsi vlastním světě, kde nás zajímá jenom dění na finančních trzích.
Taky se setkáváme s tím, že nás, jakožto součást PwC, automaticky vnímají jako auditory. Firmy z velké čtyřky jsou pořád ještě považovány za auditní, přestože realita už je dávno úplně jinde.

Naše profesní (de)formace? Umíme si to spočítat. A rychle :)

Díky naší práci máme dobrý finanční přehled a nadprůměrnou finanční gramotnost. Jeden z našich kolegů díky svým znalostem platí u svých blízkých a kamarádů za experta a dobrý zdroj rad ohledně financí. Na druhou stranu se cítí svými znalostmi lehce postižen. Vypěstoval si potřebu neustále všechno kontrolovat a přepočítávat. Další z kolegů si do soukromého života zase přenáší svižné pracovní tempo a efektivní přístup k využívání času. To se ale kupodivu ne vždy setkává s pozitivním přijetím u jeho přítelkyně nebo kamarádů :).

Chcete se o nás z Treasury & komoditního poradenství dozvědět ještě víc? Navštivte náš web.

FB-Treasury-stul_1200x627

13/09/2017

Worldwide Tax Summaries - Corporate Taxes 2017/18

PwC’s Worldwide Tax Summaries – Corporate Taxes 2017/18 is now available as an eBook or PDF for download. This free reference guide provides quick and easy access to details about corporate tax systems in 157 countries, updated with the latest information as of June 1, 2017. Available on most devices, each country update is written by local PwC tax specialists and continuously enhanced with additional content, including the latest changes in legislation, residency, gross income, deductions, tax credits and incentives, tax administration and other taxes and tax rates.

Download the PDF or eBook versions of the latest guide at www.pwc.com/taxsummaries. There, you will also find tax information that is updated in real-time for all 157 countries through our enhanced online and quick chart tools.

We hope that Worldwide Tax Summaries continues to be a useful reference in helping you handle your organisations’ taxes around the world. If you would like more detailed information or advice on any aspect of tax, please do not hesitate to contact your regular PwC contact.

WWTS

Download WWTS - Corporate Taxes 2017-18 flyer

Trh práce budoucnosti? Na jednu pozici na celý život zapomeňte

Podle studie PwC jsou téměř tři čtvrtiny (74 %) lidí připraveni naučit se novou dovednost nebo se zcela rekvalifikovat. Odpovědnost za udržení aktuálnosti svých schopností a znalostí cítí na své straně a ne na straně zaměstnavatele.

Tato zjištění pocházejí z nejnovější studie PwC Zaměstnanci budoucnosti: vliv konkurence na pracovní trh roku 2030“, která zahrnuje výsledky průzkumu mezi 10 000 lidmi napříč Velkou Británií, Německem, Čínou, Indií a Spojenými státy. Pohled respondentů koresponduje s trendem kontinuálního, celoživotního učení, bez kterého se vydělávání peněz v budoucnu neobejde.

Většina respondentů věří, že technologie jejich pracovní vyhlídky vylepší (65 %), ačkoliv důvěra v toto tvrzení je u pracujících v USA (73 %) a v Indii (88 %) vyšší než u těch ve Spojeném království (40 %) a Německu (48 %). Téměř tři čtvrtiny respondentů věří, že technologie nikdy nenahradí lidskou mysl (73 %) a většina (86 %) říká, že lidské schopnosti a dovednosti budou žádané vždy.

Workforce3

Je zřejmé, že v budoucnu se celoživotnímu vzdělávání již nikdo nevyhne, a to bez ohledu na věk. Průzkum ukázal, že 60 % respondentů věří, že pouze malé množství lidí bude mít v budoucnu stabilní, dlouhodobé zaměstnání. Smýšlení lidí se také mění. Místo kvalifikace, která by měla vystačit po celý život, nyní lidé začínají přemýšlet nad osvojením nových dovedností každých pár let, spolu s průběžným rozvojem osobních dovedností, jakými jsou risk management, vůdčí schopnosti či emoční inteligence.

Zatímco účastníci průzkumu vidí vliv technologií pozitivně (37 % z nich se těší na to, co přinese budoucnost, a svět vnímá jako plný možností), obava, že automatizace ohrozí některé pracovní pozice, přetrvává. Celkem 37 % respondentů věří, že automatizace ohrožuje jejich zaměstnání (tedy o 4 % více než v roce 2014) a více než 56 % si myslí, že vlády by měly podniknout kroky na ochranu zaměstnání před automatizací.

Silné obavy ničí důvěru a ochotu inovovat. Vzhledem k tomu, že se třetina zaměstnanců obává o budoucnost svého povolání v důsledku automatizace, zaměstnavatelé musí zahájit společnou diskuzi a přizvat k ní i své zaměstnance.  Větší znalost zaměstnancům pomůže pochopit vliv, který by technologie mohly mít v budoucnu na jejich zaměstnání, připravit se na něj a případně zlepšit své znalosti a schopnosti. Jde o zásadní změnu způsobu, jakým pracujeme, a společnosti ji proto nesmí podcenit.

Chcete se o pracovním trhu budoucnosti dozvědět více? Celou studii Zaměstnanci budoucnosti si můžete prohlédnout zde.

Andrea Linhartová Palánová
Odborník na řízení lidských zdrojů, PwC ČR

06/09/2017

Umělá inteligence navýší světové HDP o 15,7 bil. dolarů

Díky umělé inteligenci se do roku 2030 zvýší světové HDP o 14 %, tedy 15,7 bilionu dolarů. To je více než nynější produkt Číny a Indie dohromady. Polovina tohoto nárůstu bude výsledkem zvýšení produktivity. V dnešní rychle se měnící ekonomice tak umělá inteligence podle studie společnosti PwC představuje největší obchodní příležitost.

Studie předpokládá, že za necelou polovinou veškerých výnosů z umělé inteligence v období 2016 – 2030 bude stát vylepšení produktivity práce. O zbývající se postará zvýšená poptávka spotřebitelů po dokonalejších produktech umělé inteligence. Největší objem nárůstu zaznamená Čína (26% nárůst HDP) a Severní Amerika (14,5 %), což dohromady činí 70 % vlivu na světovou ekonomiku.

Umela_inteligence_beznadpisu

  • I Evropa a vyspělé oblasti Asie zaznamenají významné výnosy z umělé inteligence (9-12% nárůst HDP do 2030);
  • Z počátku zaznamená vyšší výnosy Severní Amerika, a to hlavně díky své připravenosti na její příchod a velkému množství pracovních pozic, které by mohly být nahrazeny výkonnějšími technologiemi;
  • Čína začne výnosy USA převyšovat během deseti let, tedy až získá nezbytné technologie i expertízu pro její zavedení;
  • Rozvojové země zaznamenají skromnější nárůst (méně než 6 % HDP), především díky mnohem nižším předpokladům k zavedení technologií tohoto odvětví (včetně Latinské Ameriky a Afriky).

„Umělá inteligence v sobě skýtá velký potenciál, ne-li větší než ten, který přinesla automatizace,“ řekl Anand Rao, světový lídr pro oblast umělé inteligence v PwC.

Obecně nejvyšší výnosy zaznamenají odvětví maloobchodu, finančnictví a zdravotní péče, kde zavedení umělé inteligence zvýší produktivitu, hodnotu produktů a spotřebu.

„K využití plného potenciálu, který umělá inteligence nabízí, je zapotřebí změnit i způsob řízení firem a obecně přijmout koncept, že složitá rozhodování může místo lidí vykonávat umělá inteligence. Tomuto modelu je nutné nejen přizpůsobit interní procesy a organizaci, ale také akceptovat nové typy rizik, která jsou s umělou inteligencí spojena, a naučit se s nimi pracovat,“ řekl Petr Ložek, partner v oddělení Poradenství PwC ČR.

Celá studie o hodnotě umělé inteligence s názvem Sizing the price je k dispozici zde.

05/09/2017

Posun CbCR legislativním procesem

Dne 4. 9. 2017 prezident podepsal novelu zákona o mezinárodní spolupráci při správě daní, zavádějící nový okruh automaticky vyměňovaných informací v rámci Country-by-Country reportingu (CbCR). Společnosti, které jsou součástí nadnárodních skupin s obratem přesahujícím 750 mil. EUR za rok, mají povinnost podat související Ohlášení v termínu do 31. 10. 2017.

Novela byla podepsána v rámci balíčku osmnácti zákonů a nabyde účinnosti vyhlášením ve Sbírce zákonů ČR. Vyhlášení očekáváme během následujících týdnů.

Natalia Pryhoda
Tax and Legal Services

04/09/2017

DPH není součástí základu daně z nabytí nemovitých věcí

Nejvyšší správní soud (NSS) ve své nedávné rozhodovací praxi posuzoval právní otázku, zda je daň z přidané hodnoty (DPH) součástí základu daně z nabytí nemovitých věcí, který byl stanoven v souladu s cenou sjednanou. Dle právního názoru NSS, podstatou daně z nabytí nemovitých věcí je zdanění hodnoty převáděné nemovité věci stanovené v úrovni příjmů dosažených z titulu prodeje nemovité věci, přičemž daň z přidané hodnoty nelze z podstaty považovat za součást hodnoty tohoto přijmu. NSS dospěl k závěru, že zahrnutí DPH do základu daně neodpovídá účelu daně z nabytí nemovitých věcí. NSS dále poukazuje na skutečnost, že pokud by součástí základu daně z nabytí nemovitých věci byla i příslušná DPH, v praxi by to znamenalo, že pro plátce DPH by daň z nemovitých věcí byla vyšší, než by byla v případě neplátců DPH, a jednalo by se tak o znevýhodnění jejich postavení při těchto transakcích. Plátci DPH mohou v kontextu tohoto rozsudku podat v souladu s příslušnými předpisy dodatečné daňové přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí, a snížit tak dříve přiznanou daň.

Matěj Čano, Matěj Chrz
Daňové a právní služby