« září 2017 | Main | listopad 2017 »

12 posts from říjen 2017

24/10/2017

Business Casual nově hlavním stylem oblékání v PwC

Časy se mění a stejně tak styl oblékání v byznysu, který se začíná citelně uvolňovat i u nás v PwC. Vnímání toho, jak má vypadat oblečení člověka pohybujícího se v našem prostředí, se změnilo jak u našich kolegů a kolegyní, tak i u mladých lidí, které lákáme do našich řad. A že je něco jinak, cítíme i u některých našich klientů.
2 Post Přecházíme proto ze stylu Business Formal na Business Casual. Samozřejmě i nadále platí, že záleží v první řadě na konkrétní situaci, pro kterou se naši lidé oblékají.

Na setkání s konzervativnějším klientem nebo na výjimečnou, formální nebo slavnostní situaci i nadále doporučujeme oblečení ve stylu Business Formal. Nicméně běžný den v naší kanceláři nebo u klienta, který také preferuje uvolněnější styl, lze bez problémů strávit v kouscích splňujících kritéria Business Casual.

 


5Velmi dobře víme, že vybrat si to pravé oblečení je svým způsobem umění a zvládnout ho, není jen tak. Abychom našim lidem pomohli si všechno lépe představit, a pak také zrealizovat, uspořádali jsme minulý týden speciální edici našeho každoměsíčního setkání Afterwork Drink. Program byl velmi pestrý. Své stánky zde měly naše partnerské společnosti v oblasti dress code – ZOOT, GANT, Loban Suits, Žehlicí panák a Fashion Arena Outlet. Všechny tyto společnosti a jejich stylisté velmi ochotně poskytovaly cenné rady týkající se oblékání a stylu. A aby byl náš nový dress code pro každého z PwC o něco dostupnější, domluvili jsme s partnery zajímavé slevy a výhody. Závěrečná přednáška zástupce Loban Suits zaměřená na pánskou módu pak byla jasnou demonstrací toho, že nejen ženy dnes mají v rámci byznys oblékání pestrou šíři možností, které mohou využít.

Oblečení je skvělý komunikační prostředek, jehož prostřednictvím světu dáváme najevo, kdo jsme. Byla by škoda si tuhle hru neužít a nevyužít ji ve svůj prospěch. Jenom je potřeba vědět, jak na to. 

PwC Česká republika

 

 

Máme zlato! Jsme TOP Odpovědná firma v kategorii Strategie diverzity

Při vyhlašování výsledků žebříčku TOP Odpovědná firma roku jsme se letos mohli radovat. Ocenění 14. ročníku se rozdávala ve středu 18. října v prostoru Továrna v pražských Holešovicích a my jsme, jako v předchozích letech, neodcházeli s prázdnou.TOP_Strategie diverzity zlato

Podařilo se nám uspět v kategorii Strategie diverzity, a to umístěním rovnou na nejvyšší příčce. Zabodovali jsme tak mezi dalšími firmami, které podporují rozmanitost a inkluzi na pracovišti a věnují se otevřenosti firemní kultury.

Dlouhodobě se ve firmě snažíme vytvářet takové prostředí, které bude motivační jak po pracovní, tak po osobní stránce. A co pro to děláme konkrétně?

Diverzita_a_inkluzeTyto projekty a aktivity vznikají i díky vám, vašim připomínkám a zpětné vazbě. Proto kdykoliv máte možnost, tak se nebojte vaše návrhy vyslovit nahlas.

TOP Odpovědná firma je nezávislý systém ratingu, který oceňuje společnosti, které se dlouhodobě a strategicky věnují rozvoji společnosti, snižování dopadu na životní prostředí a přinášejí inovativní řešení. Ocenění je udělováno nezávislou platformou pro odpovědné podnikání Byznys pro společnost.

V letošním ročníku bylo přihlášeno více než 100 strategií a projektů, ze kterých vybírala odborná porota. Na výběru vítězů se jako členky poroty podílely také naše kolegyně Andrea Palánová (HRS) a Pavla Žížalová (Public sector advisory) .

Podívejte se také, jaká další ocenění jsme získali a jaké jsou naše aktivity firemní odpovědnosti.

23/10/2017

Strop pojistného na sociální zabezpečení pro rok 2018

Maximální roční vyměřovací základ pro pojistné na sociální zabezpečení pro rok 2018 se opět mírně zvyšuje a bude činit 1 438 992 Kč. Sazby pojistného se nemění, činí tedy 25 % u zaměstnavatele a 6,5 % u zaměstnance. Vyšší strop je třeba zohlednit i při výpočtu solidárního zvýšení daně. Zdravotní pojištění zůstává bez limitu.

Tomáš Hunal
Tax and Legal Services

20/10/2017

Nové povinnosti agentur práce po novele zákona o zaměstnanosti

V souvislosti s nedávnou novelou zákona o zaměstnanosti došlo k úpravám v oblasti zprostředkování zaměstnávání agenturami práce. Přijaté změny se týkají nejen procesu a podmínek pro udělení povolení ke zprostředkování zaměstnávání u nově vznikajících agentur práce, ale i úpravy povinností, které musejí splnit stávající agentury práce. 

Jedná se například o povinnost všech stávajících agentur práce poukázat nejpozději do 29. října 2017 na bankovní účet úřadu práce kauci ve výši 500.000 Kč. Pokud agentura práce kauci na účet úřadu práce v této lhůtě nepoukáže, její povolení ke zprostředkování zaměstnávání zanikne.

Tomáš Hunal
Tax and Legal Services

Vyladit nápad za víkend? „Challenge accepted,“ říká tým Technology Consulting

My z PwC týmu Technology Consulting se nespokojíme jen tak s něčím. Jsme lovci nápadů a inovací. Víkend 6 – 8. 10. proto tři z našich řad, Barča, David a Vojta, strávili hekticky, v záplavě myšlenek, promýšlením chytrých řešení, tvorbou prototypů a networkingem. Zkrátka a dobře na akci Startup Weekend Prague. Nebyli tam ale jen tak. PwC je totiž také hrdým partnerem této super akce, která se pořádá po celém světě. Během ní se sejde hromada lidí, z nichž spousta se nikdy předtím nepotkala. Vymění si nápady, dají hlavy dohromady, rozdělí se do týmů a mají JEDEN VÍKEND na to, aby vyladili nápad od prvotní buňky po funkční prototyp. Takže intenzivní myšlení, stovky nápadů, spolupráce s novými lidmi a hodně KAFE zaručeno. Podzimní Weekend byl zaměřený na vzdělávání, kde se nějaký ten vylepšovák vždycky hodí.

22424264_1468974709852974_954933692977754713_o
Cílem celé akce je vybrat nápad, který by chytře řešil nějaký problém nebo vylepšil možnosti ve vzdělávání, sestavit tým, pracovat na daném nápadu a posunout ho za víkend co nejdál. Výstupní produkt je prototyp, na kterém se podílel celý tým a který má hlavně smysl. Tohle si vyzkoušeli i lidé z našeho týmu. Jak popsali tamní atmosféru?

22528814_1468972376519874_2709092290922622085_o„Ráno jsme přišli po domluvě s týmem, v devět už se většinou pilně pracovalo a končilo třeba i o půlnoci. Víkend to byl opravdu intenzivní. Musela jsem zvládnout řídit svůj tým, což není tak úplně jednoduché, protože se nikdo z nás předtím nepotkal, každý má své nápady, svoji osobnost a není lehké tohle vše zkoordinovat. Ale i v tom je ta krása. Snažila jsme se, aby to byla hlavně zábava, ne abychom za každou cenu vyhráli a dopracovali se do Silicon valley :),‘‘ popisuje Barča, která je konzultantkou v oddělení Technology Consultingu.

David se účastnil Startup weekendu již podruhé. Rychlé tempo a proud myšlenek během akce zvládal s přehledem. „U klienta často vytvářím design a to vyžaduje hodně kreslení, kreativity a umět dát myšlenky z hlavy na papír v krátkém časovém úseku, což se mi tady během neustálého čmárání na tabuli a formování nápadů hodilo. Když má navíc člověk v hlavě spoustu zdánlivě nerealizovatelných nápadů, vidět ty nadšené lidi kolem sebe, kteří dokáží v tak krátkém čase přetvořit pouhý nápad na produkt, je pro mě opravdu velká motivace.

Není náhoda, že ze všech týmů PwC se takových akcí účastní právě ten náš. Podobnou atmosféru totiž na spoustě projektů v Technology Consultingu zažíváme pravidelně i při své práci. Že by se ti práce na tento způsob taky líbila? Tak neváhej a dej nám vědět, zrovna hledáme nové přírůstky do týmu na pozice Junior Technology Consultant a Senior Technology Consultant. Více se dozvíš na našem webu, tak na nic nečekej. TC_post
Autor: Radim Brach

             Senior Consultant v oddělení Technology Consulting

18/10/2017

Ochranu osobních dat a soukromí firem zajistí v PwC ČR nová posila

Foto1Zuzana Dubská (roz. Radičová) vstupuje do týmu Řízení rizik PwC ČR jako expertka na ochranu osobních údajů a soukromí. Zaměří se přitom na poradenství týkající se nového obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Díky svým bohatým zkušenostem z této oblasti se tak stane klíčovým poradcem při implementaci regulatorních požadavků vyplývajících z evropského nařízení, které vstoupí v platnost již v květnu příštího roku. Kromě problematiky ochrany dat se Zuzana Dubská ve své praxi také dlouhodobě specializuje na oblast compliance v bankovním sektoru.

Do PwC ČR přichází Zuzana Dubská ze společnosti Raiffeisen stavební spořitelna, kde poslední tři roky působila jako právnička a specialistka na compliance a ochranu dat. V minulosti pracovala také jako právnička na Úřadu pro ochranu osobních údajů, kde se mimo jiné účastnila specializovaných skupin či podskupin zřízených na úrovni EU. V současnosti rovněž působí jako vedoucí Sekce ochrany soukromí České Compliance Asociace.

Zuzana představuje pro náš Data privacy tým výrazné posílení know how. Její široké znalosti v dané oblasti nám pomohou lépe chápat potřeby našich klientů a připravit jim řešení přímo na míru, která budou v souladu s regulatorikou a zároveň pro ně nebudou překážkou v jejich fungování,“ říká manažer týmu Řízení rizik PwC ČR, Jan Rendl.

Zuzana Dubská absolvovala Právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Právu se věnovala také v rámci svého studia na Univerzitě v Salamance. Na téma ochrany osobních údajů a GDPR pravidelně přednáší a je také autorkou či spoluautorkou řady odborných článků. Hovoří plynně slovensky, česky a anglicky.

17/10/2017

Daňová správa vydala premiérově informaci k tématice „sdílené ekonomiky“

Informace se týká výkladu daňových povinností souvisejících s poskytováním ubytování prostřednictvím internetových platforem z pohledu DPH, daně z příjmů fyzických i právnických osob a zahrnuje i oblast EET.

 Pro účely zákona o DPH se poskytování ubytovacích služeb prostřednictvím internetových platforem považuje za ekonomickou činnost. Příjmy z této činnosti je tedy nutné zahrnovat do obratu a hlídat překročení zákonného limitu pro registraci jako plátce DPH. Zároveň by si měl být „ubytovatel“ vědom toho, že přijetím služeb od zprostředkující internetové platformy mu může vzniknout další povinnost.

 Pro stanovení způsobu zdanění příjmu z ubytovacích služeb, tj. zda se jedná o příjem z nájmu, či příjem z podnikání, je dle daňové správy zásadní charakter a časový úsek poskytovaného ubytování, tj. zda je poskytováno dlouhodobě za účelem zajištění bytové potřeby, nebo je poskytováno na přechodnou dobu (krátkodobě). Dále je podstatné, zda jsou poskytovány služby spojené s ubytováním pouze v nezbytné míře, nebo zda jsou poskytovány i doplňující služby (např. poskytování lůžkovin, stravování). 

 V případě, kdy ubytovatel provozuje činnost soustavně za účelem dosažení zisku a přijímá za to platbu v hotovosti, platební kartou nebo jiným obdobným způsobem, týká se jej rovněž elektronická evidence tržeb.

Pokud by se Vás daná tématika týkala, rádi se s Vámi sejdeme a poradíme Vám, jak dále postupovat.

Martin Diviš
Daňové a právní služby

16/10/2017

Změna sazeb zahraničního stravného

Ministerstvo financí zveřejnilo návrh vyhlášky, podle které by od roku 2018 mělo dojít k úpravě vybraných sazeb stravného při zahraničních pracovních cestách. Z evropských zemí, kde se stravné zvyšuje, jde o Belgii a Velkou Británii. Stravné v ostatních evropských zemích zůstává beze změny. Mezi významné mimoevropské země, ve kterých také dochází ke zvýšení, patří Austrálie, Oceánie, Korejská republika a Nový Zéland.

Tomáš Hunal
Tax and Legal Services

13/10/2017

Domácí bioodpad + žížaly = hnojivo pro kytky + dobrý pocit

Naše kolegyně Pavla Žížalová chová žížaly. Když jsem se o ní tuhle pikošku dozvěděla, okamžitě ve mně vzplála naivní naděje, že předmět jejího domácího chovu nějak souvisí s jejím příjmením. Bohužel. Je v tom něco úplně jiného, ale neméně hezkého. Pavla se v rámci svého každodenního života jednoduše snaží žít šetrně a neplýtvat.

FB-zizaly-1200x628„Bydlíme v bytě a nemáme žádnou zahrádku. Pořád mě štvalo, že vyhazuju strašně moc zbytků zeleně,“ začíná Pavla vyprávění o své cestě k žížalám. „Přemýšlela jsem tedy, co s tím můžu udělat. Koukala jsem se například po společných, komunitních zahradách, všechno pro mě ale bylo šíleně z ruky. A pak jsem narazila na to, že existuje vermikompostér. Ten je možné mít v domě, jsou v něm žížaly, a ty právě kompostují bio zbytky. Hodně jsem o něm přemýšlela, ale nebyla si jistá. Zařízení, která se tehdy dala koupit, byla poměrně velká a drahá. Neuměla jsem si představit, jak bych s něčím podobným naložila v menším bytě a že to bude vážně fungovat. Pak jsem ale objevila kurz. Zprostředkovává ho Kokoza, což je neziskovka zabývající se zahradničením ve městě a městskými a komunitními zahradami (o Kokoze jsem se mimochodem dozvěděla díky Social Impact Award, ocenění, ve kterém je PwC partnerem akceleračního programu). Na kurzu vás naučí, jak si vyrobit vlastní vermikompostér. Řekla jsem si, že to zkusím, přemluvila ještě kolegyni a šly jsme. Během 2-3 hodin bylo hotovo. Z velkých kýblů od sýrů Philadelphia.“

KompostovacSamozřejmě musíte vědět, jak na to, ale nejde o nic složitého. „Potřebujete násadu speciálních kalifornských žížal,“ začíná Pavla prozrazovat potřebné know-how. „Ty jsou ve srovnání s normálními žížalami výrazně žravější a bez problémů zvládají zkonzumovat množství zbytků, které vyprodukuje běžná rodina. Sežerou toho opravdu hodně. Kromě rostlinného odpadu je můžete krmit klidně i starým papírem, jako jsou třeba obaly od vajíček. Tohle jim stačí dávat do kýblu, ve kterém žijí, a tím se živí. Produktem jejich trávení je jednak kompost. Vypadá jako normální hlína a zůstává v kýblu spolu s žížalami. Dále žížaly produkují tekutinu, která stéká dnem hlavního kýblu do další nádoby umístěné pod ním. Této tekutině se říká žížalí čaj a i ona funguje jako čistě přírodní hnojivo, kterým se dají například zalévat květiny. Ve chvíli, kdy se hlavní kýbl zaplní kompostem, se nad něj položí třetí kýbl a potrava pro žížaly se začne umísťovat tam. Hladové žížaly prolezou z prostřední nádoby do té horní, a kompost, který zbyde, je pak k dispozici na hnojení.“

Zizaly-1Protože zrovna nepatřím k obdivovatelům červů, brouků, ani žádné podobné havěti, neodpustila jsem si otázku, jestli žížaly nemůžou utéct, a taky, jestli jsou velké (což jsem s ohledem na jejich žravost jaksi automaticky očekávala). K mému překvapení jsem se dozvěděla, že jsou malé a hubené, a Pavla mě taky uklidnila, že žížalího útoku na zbytek domácnosti se obávat netřeba: „Dírky v nádobách, kde žížaly žijí, jsou malé a pod horním víkem zakryté síťkou. Vylézt ven tedy žížaly nemůžou a navíc mají rády tmu, takže samy od sebe ani utíkat nechtějí. Jen pokud se jim v jejich příbytku nelíbí, třeba kvůli zvýšené vlhkosti, snaží se dostat ven. Já osobně mám kompostovač uložený ve sklepě, kde je výhodou více či méně stabilní teplota. Žížalám vyhovuje něco mezi 5 a 25 stupni. V zimě se u nás ve sklepě přeci jen trochu ochladí, a je to pak hned poznat, žížaly žerou výrazně méně.“

Pokud vám představení vermikompostéru již stačilo do hlavy nasadit žížalu žeroucí bioodpad z vaší domácnosti, jistě vás potěší, že sehnat speciální kalifornskou odrůdu žížal není v Čechách žádný problém. „Normálně se dají koupit na internetu. Takhle jsme jimi obdarovali k narozeninám kolegyni, která byla na workshopu se mnou. Ale taky na stránkách Kokozy je mapa, kde jsou vyznačeni lidé, kteří sami žížaly mají a u nichž je možné si násadu žížal pořídit. Já sama se o ně také ráda podělím, bude-li mít někdo zájem,“ ochotně nabízí Pavla.

Jste-li tedy stejně jako my v PwC příznivci chytrých řešení, co největší možné efektivity a ochrany životního prostředí, jistě nyní jásáte nad tímto skvělým způsobem, jak se zbavit biozbytků a pohnojit, co je potřeba. Více si můžete zjistit třeba na stránce https://www.kokoza.cz/inspirujeme/ nebo informaci o vermikompostéru klidně jen předat dalším lidem. Budou vám vděčné nejen žížaly. 

Zizaly-2Pavla Žížalová se v PwC věnuje již 6 let poradenství pro veřejný sektor. Zároveň nyní už druhým rokem řídí náš inovační program a byznysovou spolupráci se startupy. Zajímá se hlavně o inovace, kreativitu a konkurenceschopnost. Své zkušenosti ale získala i z projektů strategického řízení, procesních auditů, evaluací projektů i programů nebo chytré veřejné správy.

PS – pokud vás zaujala informace o účasti Kokozy v soutěži Social Impact Award, zde si můžete přečíst celý jejich příběh:
http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/mesta-ozivuji-zizalami-a-spolecnymi-zahony-92907.html

 

Petra Vlková
marketingové oddělení, social media
PwC ČR