Na mateřskou dovolenou odcházela z pozice finanční ředitelky Raiffeisenbank. Tehdy měla za sebou už devět let práce. "Na mateřství jsem se těšila. Chtěla jsem si odpočinout, mentálně vypnout a dělat něco jiného. Nemyslela jsem si, že mi utíká kariéra, mateřství pro mě bylo příjemná přestávka," říká šéfka auditu v PwC. Doma zůstala téměř pět let, během nichž přivedla na svět tři děti. Poté ale potřebovala změnu, chtěla se pozvolna vrátit do práce. Její nejmladší dceři byl necelý rok. "Manžel si přál, abych doma zůstala trochu déle," vzpomíná manažerka.

Po letech doma nastoupila do PwC, kde pracuje i její manžel. Tam poznala řadu vysoce postavených žen, kterým se mateřství i práci dařilo skloubit, a proto to brala jako přirozenost. Dokud děti nechodily do škol a školek, pracovala zhruba 20 hodin týdně a přes léto měla volno.

Tomáš Kuča je téměř 24 let partnerem v PwC. "Chápu návrat žen do práce v případě, kdy mají nedostatek prostředků. Když to není ten případ, je hlavní psychická pohoda dítěte i matky. Být se třemi dětmi doma je hodně náročné a respektuji, že manželka chtěla do práce. Myslím ale, že je optimální být doma s dětmi do jejich tří až čtyř let, kdy jim rodiče mohou hodně dát," míní Kuča.

Vzdělání na úkor rodiny? Je třeba myslet na sebe

Návrat zpět do práce byl podle manažerky velmi těžký. Vnímala, že musí investovat do svého vzdělání. "Těžce jsem se vyrovnávala s tím, že se učím na úkor času pro rodinu. Párkrát jsem si i říkala, jestli mi to za to stálo, jestli bych neměla zůstat doma," vzpomíná Kučová. Brala to tak, že do důchodu zbývalo 30 let a musela si rozmyslet, jakou prací je chce strávit. Uvědomila si, že děti z domova časem odejdou, dobré je proto rozvíjet i sebe samu.

Manželé se shodují, že podmínkou pro rovnováhu mezi rodinou a prací je flexibilita. Podle Kuči jsou dvě role náporem spíše na ženy, které obvykle musí s dětmi více řídit svůj čas. Ten podřizují rodinným i pracovním akutním problémům, které musí řešit okamžitě. Do karet hraje dvojici fakt, že bydlí nedaleko kanceláří a prarodičů.

Společnost PwC ženám nabízí služby chův nebo kancelář, kde mají prostor jak pro své děti, tak pro práci. Firma spolupracuje také s nedalekou školkou, kde je možné využít hlídání dětí. "Kdyby bylo více zaměstnavatelů s dobrými podmínkami a jistotou, že i po návratu do práce žena bude na zajímavé pozici, zůstávaly by ženy doma déle," říká Kuča.

Celý článek vyšel 16. dubna 2018 na zpravodajském webu Hospodářských novin a můžete si ho přečíst zde. Autorem článku je Kristýna Dlasková.