Worldwide Tax Summaries - váš průvodce světem daňových sazeb a pravidel v 152 zemích světa

PwC Česká republika

Společnost PwC představila unikátní publikaci Worldwide Tax Summaries – Corporate Taxes, která porovnává daňové sazby a pravidla ve 152 zemích světa. Publikace a zdrojová on-line aplikace je především užitečným průvodcem pro mezinárodní korporace při rozhodování o významných zahraničních investicích. Zatímco vlády řady zemí hledají možnosti zlepšení daňové transparentnosti a zvýšení přeshraniční ekonomické aktivity, profesionálové, kteří se zabývají daněmi, mohou v této studii najít přehled aktuálních daňových sazeb a dalších podstatných daňových aspektů v celé řadě zemí a regionů. Autory této volně přístupné studie jsou daňoví odborníci PwC v příslušných zemích. Publikace obsahuje shrnutí ze 152 zemí a regionů světa, celkově v rozsahu přes 2800 stran. V loňském roce dosáhla on-line aplikace Worldwide Tax Summaries dosud nejvyšší čtenosti, když získala 5 milionů zobrazení, což představuje nárůst o 40 % oproti předchozímu roku.

PwC Worldwide Tax Summaries  je zdarma k dispozici na adrese www.pwc.com/taxsummaries. Je dostupná ve třech formátech:
1. průběžně aktualizovaná aplikace (vstup proklikem z hlavní stránky) – doporučujeme v případech, kdy budete hledat ty opravdu nejčerstvější informace
2. ebook ke stažení
3. PDF soubor

Webová stránka aplikace WWTS je plně kompatibilní se zobrazením na mobilním telefonu, což umožňuje rychlý a jednoduchý přístup k pravidelně aktualizovaným informacím kdekoliv se zrovna nacházíte. Vyhledávat můžete podle více než 20 kategorií informací o daních právnických i fyzických osob. Informace jsou aktualizované přibližně do 30 dnů od zásadní změny v daních, přičemž jsou vždy uvedena data posledních změn. Studie obsahuje také seznam daňových expertů PwC v jednotlivých zemích světa, kteří mohou nabídnout radu a podporu.