6a01b7c82cd82f970b022ad3bd0add200b

Startuje další ročník projektu Talentship Studenty. VŠ láká na placenou stáž v renomovaných českých společnostech.

PwC Česká Republika

TalentShip-2018-carousel-1080x1080-1 (1)Letos již potřetí proběhne projekt Talentship, který studentům 4. a 5. ročníku vysokých škol nabídne po dobu osmi měsíců možnost placené stáže ve firmách PwC ČR a MONETA Money Bank. Zájemcům o stáž stačí na stránkách projektu vyplnit přihlašovací test, který ověří jejich znalosti a zájem o odvětví data science a datovou analýzu. Čtyřiadvacet nejlepších postoupí do dalšího kola, v němž na studenty čeká zpracování case study a prezentace jejích výsledků. Do programu se mohou studenti přihlašovat prostřednictvím webových stránek projektu, a to do 4. 11. 2018.

Talentship je program pro talentované studenty se zájmem o technologické obory. Z prvotně vybraných 24 studentů, kteří nejlépe absolvují přihlašovací kvíz, bude na základě zpracování konkrétní case study a představení jejích výsledků před odborníky vybráno šest nejúspěšnějších. Ti dostanou možnost strávit čtyři měsíce v poradenské společnosti PwC ČR a další čtyři měsíce v MONETA Money Bank. Časově půjde o práci na zkrácený úvazek, přičemž pracovní doba je flexibilní a záleží na možnostech studenta.

Po ukončení programu mají studenti možnost navázat dlouhodobý pracovní poměr ve firmě, která jim nabídne víc zkušeností, atraktivních činností i možností spolupráce na zajímavých projektech.

Jak stáž probíhá?

Vybraní studenti budou po celou dobu pracovat v týmech, které se zabývají zpracováváním dat, geo analýzou a machine learningem na reálných projektech, které ovlivňují miliony lidí. Stážisty čeká spolupráce, vzdělávání a networking s těmi největšími špičkami v oboru, a to vše při studiu.

V rámci PwC stáž proběhne ve 4 mezinárodních týmech – Financial Crime, Data Analytics, Financial Risk Modelling a People & Organisation. Stáž tedy nabídne různorodé prostředí, kdy každý ze studentů bude mít na starosti svůj vlastní projekt, na němž si vyzkouší třeba nové technologie, projektové řízení, plánování, ale i prezentaci svého řešení před ostatními členy týmu či zákazníky. Ve firmě dostanou kromě služebního notebooku také každý svého „buddyho“, který je provede firmou, představí možnosti v PwC nebo je vezme na neformální firemní akce.

V rámci tohoto unikátního programu studenti získají cenné zkušenosti ze dvou různých firem, které budou moci dále uplatnit. Setkají se s odborníky na danou problematiku a budou mít možnost pracovat s nejmodernějšími technologiemi na trhu a hlavně na velmi zajímavých problémech. A pokud se jim bude práce u nás líbit, nemusí již po studiu trávit čas hledáním vysněné práce a můžou nastoupit rovnou k nám,“ uvádí garant projektu za PwC ČR Lukáš Rut z oddělení Financial Crime.

Spoustu nových kontaktů a práce na projektech, které mají opravdu smysl

Minulého ročníku se zúčastnil Martin Hezoučký, který zůstal i po skončení programu pracovat v PwC. O celé zkušenosti říká: „Po prezentaci case study v rámci programu Talentship jsem dostal šanci získat pracovní zkušenosti v rámci působení ve dvou technologicky zaměřených firmách. A to vše při studiu závěrečného ročníku VŠ. Pracovní dobu jsem si samozřejmě přizpůsobil podle studia, které u mě bylo prioritou. V obou společnostech jsem pracoval na zajímavých projektech a vždy jsem měl podporu zkušenějších kolegů. Díky tomu jsem se naučil programovat v SQL a R, zlepšil své technologické dovednosti  a zjistil, jak se v praxi aplikují nejrůznější matematické metody, které jsem dříve znal jen z teoretického hlediska. Po ukončení programu jsem zůstal v PwC, kde pracuji v oddělení Financial Risk Management.

Více o programu naleznete na www.talentship.cz

 

Konec

O PwC

V PwC usilují o obnovení důvěry a řešení důležitých problémů ve společnosti. PwC  je síť firem s více než 236 tisíci lidmi ve 158 zemích světa. Poskytují kvalitní auditorské, daňové a poradenské služby, které podporují jejich klienty při dosahování jejich cílů. Více se o PwC dozvíte na www.pwc.com/cz.

Název „PwC“ označuje všechny společnosti skupiny PricewaterhouseCoopers International Limited, z nichž každá je samostatným a nezávislým právním subjektem.

Více informací na www.pwc.com/structure.

 Další tiskové zprávy, publikace a studie vydané PwC a články jejich odborníků naleznete na www.pwc.cz/czpress.