6a01b7c82cd82f970b0240a46a37c5200c

Nenechte si firmu přerůst přes hlavu: 5 tipů na cestu z garáže do velkého byznysu

Business | PwC Česká republika

Vývojářskou firmu zakládal se dvěma kamarády. Utekl z korporátu, aby si užil vysněnou startupovou svobodu. Po pěti letech má úspěšný projekt a pracují pro něj čtyři desítky lidí. Jenomže svoboda je pryč. „Abychom stíhali zakázky, pracuji deset hodin denně, někdy dvanáct. Tlačím to před sebou a občas si vzpomenu na tu pohodu, když jsem byl jen zaměstnanec,“ říká Petr.

Cepice

Pomáhá jiným firmám s digitalizací, vlastní byznys mu však přerůstá přes hlavu. „Zakázek máme dost, jen to jede tak nějak samospádem. Chtěl bych, aby firma dál rostla, ale nestíhám si ani vyhodnotit, co bude za pár měsíců,“ připouští třiatřicetiletý programátor.

Podobných firem je na české startupové scéně celá řada. Rychle vyrostou, ale mnohdy taky rychle shoří. Nadšení a znalosti v oboru šéfům najednou nestačí. „Rostoucí byznys klade na majitele firem mnohem vyšší nároky. Musí vést větší tým, vyznat se ve financích, marketingu, musí přijímat nové zaměstnance. Lidé, kteří začínali s malou firmičkou, s tím velmi často nemají žádné zkušenosti a mohou tvrdě narazit,“ potvrzuje Michal Vychodil, vedoucí Akademie poradenské společnosti PwC.
Vzdělávací program Akademie je určený i „podnikatelům z garáží“, ze kterých se musí najednou stát lídři, jednatelé a manažeři. „Často bývají přepracovaní a stačilo by třeba jen lépe delegovat úkoly,“ popisuje Vychodil jeden z neduhů majitelů rychle rostoucích firem.

Zastavte se

Když byznys roste příliš rychle, může to být stejně rizikové, jako když neroste vůbec. Sledování rozpočtu a pochopení cash flow je klíčové. „Šéf by měl mít vždy přehled a vědět, jak si firma stojí. Musí se umět zastavit, utřídit si myšlenky, jaké má s firmou plány, a vytvořit si strategii růstu.
Rozhodně by měl mít obecný přehled o svém byznysu, jinak firma může dodýchat,“ radí Michal Vychodil.

Vsaďte na svůj tým

Startupový freestyle je třeba začít včas organizovat. Deset lidí si jeden šéf uřídí, na čtyřicet už sám stačit nemusí. „Takový tým už by měl mít strukturu a jasně rozdělené úkoly. Větší firma musí běžet samostatně, aby šéf neřešil každý detail a mohl se věnovat strategiím. Pokud pracuje dvanáct hodin
denně, a přesto nestíhá, je něco špatně,“ upozorňuje expert PwC. Stejně důležité je motivovat zaměstnance, aby sami generovali nápady a vymýšleli nové věci.

Najměte správné lidi

Pokud má firma růst, bude potřebovat lidi se specifickými dovednostmi. Ať už jde o marketing, IT, nebo zákaznický servis. Nastupující generace mají specifické požadavky, které by měl šéf znát a nastavit firemní kulturu tak, aby si je získal a udržel. Zároveň však musí vědět, v čem je ochotný
dělat kompromisy a v čem už ne.

Poznejte zákazníky i konkurenci

I rychlý boom může najednou skončit. Firma narazí na strop, další zákazníci nepřibývají. „Majitelé často až v tu chvíli zjišťují, že jim schází marketingová strategie,“ podotýká Michal Vychodil. Prezentace na webových stránkách dnes absolutně nestačí, firma musí vědět, na koho cílí a tomu
přizpůsobit marketingový mix, využít správně sociální média a další kanály. Stejně důležitá je analýza trhu, poptávky i konkurence. „Když poznáte konkurenty, můžete to využít pro sebe. Odlišit produkt či službu od ostatních, případně přizpůsobit cenu,“ radí vedoucí PwC Akademie.

Posouvejte se dopředu

Bude se firma věnovat tomu samému, nebo se změní? Nabídne nový produkt, využije nové technologie, vybuduje novou divizi? Šéf musí mít jasnou představu o tom, co firma potřebuje, než ji začne posouvat dál. A sám na to musí být připravený. PwC Akademie rozjíždí v Česku nový program Mini MBA – majitelé firem a manažeři si mají možnost doplnit znalosti na vysokoškolskou úroveň v oblastech, které jim chybí nebo na které při startování firem neměli čas.
Ať už jde o strategické plánování, finance, vedení lidí, HR, analýzu trhu, marketing, nebo inovace. S minimální časovou investicí dostanou během 100 hodin výuky rozdělených do 6 bloků v průběhu 3 měsíců kompletní základ byznysu od zahraničních lektorů, profesorů MBA a odborníků PwC.
„Získají znalosti, které si vyzkouší na reálných příkladech a mohou je okamžitě využít v reálném byznysu,“ dodává Michal Vychodil.

 

Informace o Mini MBA i dalších programech PwC Akademie najdete zde.