Už jste někdy podpořili některý HitHitový projekt? Jedním z těch, na které můžete aktuálně narazit, je i kampaň české ženské reprezentace ve flagfotbale, která se chystá na blížící se Mistrovství Evropy. Členkou národního týmu je i recruiterka PwC Andrea Blahoutová. Ta na jednu stranu tvrdí, že je flagfotbal bezkontaktní hra a ani uchazeči o práci v PwC se při setkání s ní nemají čeho bát. Spolu s týmem ale slibuje, že pro podporu bude i krvácet.
Český národní tým flagfotbalu.
Andreo, představ prosím flagfotbal pro ty, kdo ho zatím neznají
Flagfotbal je bezkontaktní variantou amerického fotbalu. Americký fotbal už asi všichni znají – hraje se s helmou, chrániči ramen, kopačkami, šišatým balónem a je to tak trochu mlátička. Flagfotbal má podobnou herní podstatu, ale se hraje jen 5 na 5 a je bezkontaktní – kolem pasu máme vlaječky a místo té skládky, o kterou jde hráčům v americkém fotbale, se u nás strhává právě vlaječka. Jde o atletický sport, u kterého se člověk hodně naběhá.
Říkáš, že jde o bezkontaktní sport, ve videu ale vypadáte docela drsně, jak to tedy je?
Drsná hra to někdy být může. Dochází při ní k soubojům, u kterých se stává, že skončí na zemi, a tím nemyslím nohama. Nějakým způsobem to tedy asi drsné být i může, ale americký fotbal je určitě o dost drastičtější.
Jak dlouho už se flagfotbalu věnuješ?
Flagfotbalu se věnuji čtyři roky. Předtím jsem ale osm let hrála právě americký fotbal.
Jak často trénujete? Dá se to zvládnout s prací na plný úvazek?
To je docela specifické. Česká reprezentace totiž vznikla v době, kdy tu ještě žádné ženské týmy flagfotbalu nebyly. Pustily se do toho ale bývalé hráčky amerického fotbalu včetně mě. Jako reprezentace se tedy potkáváme asi jednou měsíčně na celý víkend – jsme holky z celé země, takže to není úplně jednoduché. Jinak trénujeme individuálně nebo v menších skupinách, část týmu se stále věnuje i americkému fotbalu a potkává se u něj. Já sama se tréninku věnuji asi čtyřikrát týdně.
Andrea v útoku.
Jak se vám v mezinárodní konkurenci dařilo, když jste se rovnou pustily do reprezentačních zápasů?
Už před těmi pár lety jsme dostaly možnost si zahrát na Mistrovství Evropy, tak jsme to zkusily a dopadly jsme překvapivě dobře. Jen o kousek nám tehdy utekla bronzová medaile. Snad si to letos vynahradíme.
V PwC pracuješ v týmu Human Capital. Co mají uchazeči čekat, když se u pohovoru potkají s hráčkou flagfotbalu?
Když budu mluvit konkrétně u sebe, tak je to určitě úsměv, protože jsem hodně veselá, určitě upřímnost a určitě žádné rány.
Aktuálně je na HitHitu kampaň vašeho týmu, mohla bys vysvětlit, na co sháníte příspěvek?
Vybíráme na to, abychom mohly dál fungovat a pořádně se připravily na Mistrovství Evropy, které bude probíhat na přelomu srpna a září v Izraeli. Už jsme se přihlásily a v tuto chvíli doufáme, že nám kampaň pomůže trochu snížit naši vlastní investici, kterou nejen do mistrovství vkládáme. Ten sport samozřejmě něco stojí nás jako hráčky, podporuje nás i naše asociace, ale tím, že flagfotbal u nás zatím není moc známý, o nás asi případní sponzoři zatím neslyšeli.
Ten, kdo vás podpoří, si může vybrat ze spousty odměn. Kterou z nich bys doporučila?
Určitě doporučuji zkusit si trénink s týmem. Koncept našich tréninků je velmi dobře sestavený a panuje při nich i skvělá atmosféra. Asi to souvisí i s tím, že jsme vážně holky z celé republiky a, aspoň zatím, ze sebe nemáme žádnou ponorku. No a pak je tu samozřejmě dres se jménem oblíbené hráčky.
Vedle odměn slibujete i to, že budete krvácet. Co to znamená?
Rozhodly jsme se, že za každou vybranou tisícovku vybereme půl litru krve. Začneme s tím tedy až po mistrovství, abychom nevykrvácely ještě před ním. Jednou už jsem krev darovat byla, takže aspoň pro mě to nebude poprvé, ale teď bych se chtěla navíc i přihlásit do registru dárců kostní dřeně.
Ženský národní flagfotbalový tým můžete podpořit na https://www.hithit.com/cs/project/6441/pro-uspech-jsme-ochotne-i-krvacet.
Zdroj fotografií: ČAAF