Věra Výtvarová se od 1. července stává novou řídící partnerkou (Country Managing Partner) PwC Slovensko. Věra, která aktuálně působí jako auditní partnerka v českém PwC, ve funkci vystřídá Alexe Šranka.

“Považuji za přirozenou kariérní výzvu vést dobře etablovanou kancelář, která je na slovenském trhu největším hráčem mezi poradenskými a auditorskými firmami. Česko-slovenské hranice jsou mezi podnikateli a nadnárodními korporacemi už opět setřeny, a tak i mojí snahou bude ještě více sblížit profesní zkušenosti obou našich kanceláří. Upřímně věřím, že máme čím oba trhy vzájemně inspirovat,” říká Věra Výtvarová.

Věra nastoupila do PwC (tehdy ještě Coopers & Lybrand) v roce 1994 po absolvování Vysoké školy ekonomické v Praze. Je členkou Komory auditorů České republiky a Asociace certifikovaných účetních ve Velké Británii (ACCA/FCCA). Ve své kariéře vedla audity velkých korporátních klientů, působila jako vedoucí auditní partner v PwC ČR i v celém regionu střední a východní Evropy, který čítá celkem 29 trhů.

Věra se tradičně umisťuje v žebříčku nejvlivnějších českých žen časopisu Forbes nebo v anketě TOP ženy Česka Hospodářských novin. Věra Výtvarová je vdaná a má dvě děti. Má ráda kulturu a je hrdou mecenáškou Národního divadla.

Dosavadní řídící partner Alex Šrank ve slovenském PwC zůstává na pozici vedoucího partnera pro oblast trhů a transakcí. PwC Slovensko je součástí globální sítě firem PwC, konkrétně regionu střední a východní Evropy (CEE). V kancelářích PwC v Bratislavě a Košicích pracuje celkem 650 zaměstnanců, kteří se zabývají auditem, poradenstvím, daněmi nebo poskytují služby v servisním centru.

O PwC:

V PwC usilujeme o budování důvěry a řešení důležitých problémů ve společnosti. PwC je sítí firem s více než 276 tisíci lidmi ve 157 zemích světa. Poskytujeme kvalitní auditorské, daňové a poradenské služby, které podporují naše klienty při dosahování jejich cílů. Více se o PwC dozvíte na www.pwc.com/cz. Název „PwC“ označuje všechny společnosti skupiny PricewaterhouseCoopers International Limited, z nichž každá je samostatným a nezávislým právním subjektem. Více informací na www.pwc.com/structure.