Kolegové z mezinárodní advokátní kanceláře PwC Legal byli hned dvakrát oceněni v aktuálním vydání prestižního žebříčku The Legal 500. Konkrétně advokáti PwC Legal Česká republika uspěli v kategoriích daní, obchodního a korporátního práva, fúzí a akvizic.

“Naše umístění v žebříčku v těchto kategoriích dokazuje silnou a zároveň rostoucí pozici naší advokátní kanceláře na českém trhu. Velké poděkování patří celému právnímu týmu, stejně tak jako všem partnerům PwC Česká republika za jejich podporu a spolupráci, která nám významně pomohla navýšit jak počet kategorií, ve kterých jsme se umístili, tak i zlepšit naši pozici v benchmarku The Legal 500,” říká vedoucí partner PwC Legal Radek Buršík.

V kategorii daňového práva (Tax) vysvětlují autoři The Legal 500 umístění PwC Legal zejména úspěchy v daňových litigacích týkajících se problematiky transfer pricingu a daňové uznatelnosti. Konkrétně u partnera Radka Buršíka vyzdvihují jeho specializaci na trestní právo daňové a zkušenosti v řešení obchodních sporů.

Zkušenosti a dovednosti v oblasti fúzí a akvizic, management buyout a buy-in, přímých zahraničních investic a privatizací zase přinesly PwC Legal umístění v kategorii obchodního a korporátního práva, fúzí a akvizic (Commercial, Corporate and M&A). Tým spoluvedený advokáty Radkem Buršíkem, Petrem Kinclem, Danielem Pikalem a Vendelínem Balogem se zabývá akvizicemi v celém regionu střední a východní Evropy i dalších teritoriích. Autoři žebříčku vyzdvihli zejména případ vnitřní restrukturalizace U City Group, která zahrnovala inkorporaci hotelů Vienna House a restrukturalizaci pražského hotelu Diplomat.

Prestižní žebříček The Legal 500 vychází už 33 let a jeho cílem je analyzovat a benchmarkovat dovednosti advokátních kanceláří napříč 150 jurisdikcemi po celém světě. Metodologie je založena na řadě kritérií a oceňuje především týmy, které poskytují nejmodernější a nejinovativnější poradenství. Analýzy se zakládají zejména na referencích více než 300 tisíc klientů z celého světa.