Technologie hýbou světem, jsou budoucností byznysu a spolu s nimi roste i relativně mladý obor technology consultingu. U nás v PwC jsme před pár lety začínali v pěti lidech, dnes je nás přes 100 a rosteme dál. Co ale vlastně děláme? A na co se nás noví kolegové před nástupem nejčastěji ptají?

Pojď spolu s námi nahlédnout pod pokličku technology consultingu a zjisti, co znamená být start-upem ve velké čtyřce.

Gaming, banky i appka pro lyžaře

Pracujeme na spoustě projektů, každý z nich je trochu jiný, vždy ale propojuje svět byznysu a technologií. Připravujeme řešení pro klienty, kteří mají nějaký problém, ale nevědí, jak jej vyřešit. Nebo vědí, že problém mají, ale neumí ho pojmenovat. A my jim pomáháme řešení najít a realizovat. Je to vlastně práce s rébusy a hádankami – základem je pochopení problému a potřeb klienta nebo uživatele a nalezení řešení. Navrhujeme tak mobilní bankovnictví pro nově založenou banku, core systém gaming společnosti nebo design nové mobilní aplikace. Ty prototypujeme a testujeme na reálných uživatelích, abychom zjistili, které řešení je opravdu nejlepší. Naše znalosti nových technologií ale uplatňujeme i v mimopracovním životě – třeba pro náš lyžařský výlet jsme vyvinuli mobilní aplikaci, která trackovala naše výkony.

Nejsme ajťáci

Že je Technology consulting jen pro lidi z IT? Vůbec ne, je to právě naopak – nejsme ajťáci, jsme konzultanti. Více než polovina našeho týmu nemá technologické vzdělání, a i díky tomu často přináší nový pohled na věci. Proto hledáme kolegy hlavně s analytickými schopnostmi, dobrou komunikací, zdravým selským rozumem a přátelskou povahou. Technické vzdělání není nutnost, ale samozřejmě je důležitý zájem o nové technologie. Pro všechny nováčky máme k dispozici širokou nabídku školení zaměřených na různé oblasti přímo z technology consultingu, například aplikační analýzu, SQL, projektové řízení nebo design thinking.

S klientem bok po boku

A co práce v Technology consultingu přinese tobě? Určitě je to možnost získat spoustu zkušeností během relativně krátké doby a vyzkoušet si práci u několika klientů na různých projektech. Neustále řešíme nové výzvy, učíme se novým věcem, sbíráme zkušenosti a řešíme strategické otázky, které běžně stojí jen před nejvyšším managementem firem. Většinu času trávíme přímo u klientů, kde se na řešení problémů sami podílíme – pracujeme s klientem bok po boku, jako by se jednalo o náš vlastní byznys.

Co work-life balance?

Samozřejmě i u nás platí, že nejen prací je člověk živ. Jezdíme nejen na lyže nebo na vodu, každý měsíc se po práci scházíme třeba při různých sportech a při nich spolu sdílíme novinky a zkušenosti z různých projektů, na kterých právě pracujeme.

A jak je to s tím start-upem?

Náš tým je vlastně rozjetý start-up se zázemím velké mezinárodní firmy, a z obou těchto světů si vybíráme to nejlepší. A start-upům i pomáháme. Už devět let jsme partnerem projektu Social Impact Awards a mentorujeme tak mladé zakladatele společensky zodpovědných start-upů.  A teď třeba spolupracujeme s projektem Rekáva a pomáháme jim i díky využití internetu věcí najít způsob, jak co nejefektivněji svážet kávovou sedlinu z firem a využít ji dále.    

Už máš jasno? Nakopni svou kariéru v Technology Consultingu! Pojď k nám, zjisti více na našem kariérním webu.