Na stáže k nám chodí studenti z Česka i zahraničí. Součástí PwC týmu se pod mentoringem kolegů z consultingu stala i Alena Kletecka. I když by její jméno mohlo napovídat o opaku, je z Rakouska a její domovskou univerzitou je Wirtschaftsuniversität Wien. Alena v Česku na Vysoké škole ekonomické v Praze dokončila první rok programu CEMS, který se zaměřuje na mezinárodní management. Věnuje se sportu - horské cyklistice, absolvuje ferraty, v zimě si užívá snowboarding. Říká, že má ráda všechny sporty, které se pojí s rakouskými horami. 

Proč si pro plnění stáže v rámci svých studijních povinností vybrala Alena zrovna PwC, co jí práce u nás dala a na jaké výzvy a překvapení nezapomene?

IMG_6582Proč padla tvá volba na stáž na PwC?

V rámci neuvěřitelně skvělé studijní výměny jsem se zamilovala do Prahy i do lidí tady, proto jsem se rozhodla zůstat. Chtěla jsem do PwC proto, abych uplatnila odborné znalosti, a taky proto, že už jsem zde během semestru pracovala v rámci byznysového projektu CEMS a je to prostě zaměstnavatel snů pro každého studenta ekonomie.

V jakém týmu jsi byla a na jakých projektech jsi pracovala?

Mojí vášní je udržitelnost, proto bylo jasnou volbou oddělení Regulatory Compliance, které se zabývá implementací ESG (Environmental, Social and Governance) a udržitelným financováním. Pro moji budoucí kariéru budou určitě cenné praktické vhledy a rozšíření znalostí v oblasti consultingu.

Co je podle tebe na letní stáži u PwC nejlepší?

Díky vstřícnému a příjemnému prostředí jsem se cítila součástí týmu hned od prvního dne. S kolegy, kteří mi říkali Alenko, jsem si užila týmové snídaně, coffee breaky, obědy i akce po práci. Moc oceňuji, že jsem byla v rámci stáže vystavena různorodým výzvám a pracovala na několika projektech v mezinárodním kontextu. I když může být den konzultanta někdy dost stresující - je potřeba vždy dodržet termíny, provádět průzkumy a dodávat obsah  - měla pro mě stáž velkou přidanou hodnotu a jsem za tuto inspirativní zkušenost moc vděčná!

Co tě nejvíc překvapilo?

Jak moc je udržitelnost v byznysu aktuální. Pro mě je to téma, které bude v budoucnu dominovat, stane se nedílnou součástí byznysu. PwC se udržitelností už teď hodně intenzivně zabývá, a to nejen pokud jde o energeticky efektivní pražské kanceláře třeba i se stromem ve foyer, ale také co se týče projektů pro klienty a dalšího byznysového rozvoje.