Náš nástroj se stal součástí programu Next Generation Audit. Automatizaci dokumentů tak bude globálně dodávat český tým z Assurance.

Pět let, přes 15 tisíc uživatelů, více než 250 šablon a 300 tisíc dokumentů, které na jejich základě vznikly. Ale hlavně přes 450 tisíc ušetřených hodin (51 let jednoho člověka!) manuální práce. To je vizitka nástroje Document Bot, který vznikl ve spolupráci se společností Legito v českém PwC a který teď mění způsob, jak globálně dodáváme auditní služby.

Document Bot je nástroj na automatizaci tvorby dokumentů. Prostřednictvím šablon a celkového managementu oběhu dokumentů umožňuje nejen eliminovat rutinní manuální práci, ale i zásadně minimalizovat chybovost a tím pádem zrychlit proces tvorby dokumentů až o 80 %. Velkou výhodou nástroje je i jeho flexibilita – je navržen tak, aby byl schopen pracovat s různými formáty a druhy vstupních dat a dokumentů.

Za pět let své existence urazil dlouhou cestu - z pilotního projektu v českém Assurance přes nástroj pro 28 zemí CEE regionu až do globálního portfolia. “Museli jsme získat celou řadu nových kompetencí a naučit se zcela nové věci od spolupráce s dodavatelem software, procesy vývoje software, produktový management, uživatelské testování, správu obsahu, zabezpečení dat a celkové technologické zajištění,” popisuje direktor Tomáš Fiala, který stál u zrodu celého Document Bota. 

 

 

“Zásadní byla i spolupráce s českým dodavatelem, jenž díky intenzivnímu kontaktu s námi neskutečně vyrostl, dokázal své standardy povýšit na úroveň vyžadovanou velkými společnostmi  a vytvořil i díky zpětné vazbě od nás tak robustní produkt, který obstojí i na globálním poli,” dodává Fiala.

Cesta ze spolehlivého nástroje v regionu do globálního auditního portfolia PwC vedla skrze naši účast v projektu Next Generation Audit, který má na starosti investice do budoucí softwarové podpory auditorů po celém světě . “V rámci příprav projektu Next Generation Audit jsme analyzovali nástroje pro automatizaci dokumentů, které se používají v síti PwC. Pracovali jsme s mnoha týmy z celého světa a porovnávali jejich řešení,” poznamenává Jonathan Bush, který na globální úrovni vede projekt NGA právě v oblasti automatizace dokumentů. “Document Bot vyšel z celé analýzy jako technologicky nejvyspělejší řešení, za kterým stojí velmi spolehlivý a zkušený tým. Přispělo i to, že Document Bot úspěšně implementovala celá řada zemí a široké možnosti integrace do našich systémů.”

A co bude dál? Kromě zajištění celého projektu na globální úrovni pro Assurance se chce český tým  zaměřit na další rozšíření Document Bota v síti PwC, aby s ním mohli pracovat i další uživatelé v rámci TLS, Advisory či interních služeb. Paleta použití je obrovská: od digitalizace procesu tvorby smluv či dalších firemních procesů až po prodej obsahu externím klientům nebo podpora automatizace klientských procesů. V plánu je například propojení na vstupu s databázemi pro snadnější vkládání dat nebo na výstupu se systémy elektronického podpisu či archivace dokumentů. 

“Document Bot je obrovská success story českého PwC,” říká Tomáš Kuča, vedoucí partner Assurance. “Sice za sebou máme 5 let, ale pořád jsme na začátku a otevírají se nám obrovské možnosti. Na celý tým, který je v oblasti automatizace dokumentů vůbec největší v PwC síti, jsem neskutečně hrdý.”